Eğitimlere nasıl başvurabilirim?

Eğitimlere internet sitemiz üzerinden online olarak başvurabilirsiniz. Öncelikle başvurmak istediğiniz eğitimin tanıtım & başvuru sayfasına gitmeniz gerekmektedir.


Başvuru adımları nelerdir?

1.   Başvurmak istediğiniz eğitimin sayfasına gidiniz. “Sepete Ekle” butonuna tıklayınız.

2.   Eğitimin adı ve ücreti görülecektir. Kontrol ediniz ve ardından “Ödeme Sayfasına Git” butonuna tıklayınız.

3.   Açılacak sayfada bulunan forma bilgilerinizi eksiksiz olarak giriniz. Aynı sayfada bulunan ödeme yöntemini seçiniz ve “Şartları & Koşulları okudum ve kabul ettim” yazının yanındaki kutucuğa tıklayarak onaylayınız.

4.   Eğer kredi kartı ödeme yöntemini seçtiyseniz “Ödeme Yap” butonuna tıklayarak ilerleyiniz, açılan sayfadaki kredi kartı bilgilerini giriniz ve “ÖDE” butonuna tıklayınız. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde taksit seçenekleri ekrana gelecektir. Kredi kartı kullanarak yaptığınız ödemelerde başvurunuz otomatik olarak onaylanmakta ve e-posta adresinize onay bilgisi gönderilmektedir.

5.   Eğer Havale/EFT/Posta Çeki ödeme yöntemini seçtiyseniz “Siparişi Onayla” butonuna tıklayınız. Açılacak sayfada sistem size sipariş numarası yani başvuru numarası verecektir. Sayfada görülen banka ya da posta çeki hesaplarından birine ödeme yapınız. Havale/EFT ödemelerinizi bankalardan, internet bankacılığından ya da ATM’lerden yapabilirsiniz. Uzmanlarımız mesai saatleri içinde ödemenizi kontrol ederek başvurunuzun kabul edildiğine dair tarafınıza bir e-posta gönderecektir.

 

Ödeme yöntemi seçenekleri nelerdir?

Başvurmak istediğinizin eğitimin ödemesini aşağıdaki ödeme seçeneklerinden biri ile yapabilirsiniz. Bunlar;

 • Bankamatik veya Kredi Kartı (tek çekim)
 • Kredi Kartı (2,3,6, 9 ve 12 taksitle - Ücrete vade farkı eklenir)
 • Banka Havalesi ya da EFT


Ödeme yaptım, bundan sonra ne olacak?

Kredi kartı kullanarak yaptığınız ödemelerde başvurunuz otomatik olarak onaylanmakta ve e-posta adresinize onay bilgisi gönderilmektedir.

Havale/EFT kullanarak yaptığınız ödemeler ise en geç 2 iş günü içerisinde kontrol edilir. e-posta ve cep telefonunuza adresinize onay bilgisi mesajı gönderilir.


Ödeme karşılığında fatura gönderilecek mi?

Evet. Başvuru esnasında belirttiğiniz bilgilere göre adınıza fatura düzenlenmekte ve sertifikanız ile birlikte gönderilmektedir.

Eğer firma adına fatura düzenlenmesini talep ediyorsanız, başvuru esnasında Firma Adı, Firma Adresi, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası alanlarını doldurmanız gerekmektedir. Kurumsal faturanızın bir kopyası e-posta adresinize gönderilir. Orijinal fatura ise sertifikanız ile birlikte gönderilecektir. Kurumsal faturalarda eğitim ödemesi firma gideri olarak gösterilebilmektedir.

Yurtdışından eğitime katılabilir miyim?

Evet, dünyanın her yerinden eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Eğitimi nereden alacağım?

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Eğitiminizi, uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden alacaksanız. 

Eğitime nasıl başlayacağım?

Eğitimin başlayacağı ilk gün cep telefon numaranıza SMS mesajı olarak uzaktan eğitim adresi, kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Bu nedenle cep telefon numaranızı başvuru esnasında dikkatlice giriniz.


Eğitime nasıl giriş yapacağım?

İnternet sitemizin ana menüsünde bulunan “Eğitime Giriş” yazısına tıklayarak açılan sayfada bulunan “Uzaktan Eğitime Giriş” butonuna tıklayınız. Ardından uzaktan eğitim sistem paneline yönlendirileceksiniz. Panelde bulunan kullanıcı adı kısmına “Kullanıcı adı“, şifre kısmına ise “Şifrenizi” girip, “Giriş” yazılı mavi butona tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğitim başlama tarihinden önce sistemde eğitimi görüntülemeniz mümkün değildir.


Eğitim süresi ne kadar?

Her eğitimin farklı eğitim süreleri vardır. Eğitim tarihleri kayıt esnasında belirttiğiniz cep telefon numarasına, eğitimin başladığı ilk gün SMS mesajı olarak gönderilir.


Dersler canlı mı?

Hayır. Ders videoları ve derse ait dokümanların tamamı uzaktan eğitim sistemine daha önceden yüklüdür. Dilediğiniz zaman uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak eğitime katılabilirsiniz.


Eğitime hangi gün ve saatlerde katılmalı mıyım?

Eğitim tarihleri içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitime katılabilirsiniz.

 

Eğitime hangi cihazlardan erişebilirim?

Eğitime internete bağlı herhangi bir masaüstü bilgisayar, laptop, tablet ya da cep telefonunuzdan erişebilirsiniz.


Eğitimin sonunda sınav var mı?

Evet. Eğitimin sonunda başarı sertifikası alabilmeniz için yapılacak sınavdan başarılı olmanız gerekmektedir.


Sınava nerede gireceğim?

Sınav internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır.


Kaç sınav var?

1 sınav bulunmaktadır. Fakat 3 defa aynı sınava girme hakkınız vardır. En yüksek aldığınız not geçerli olur. Eğer ilk sınav hakkınızdan başarılı olursanız ikinci ve üçüncü sınav hakkınızı kullanmak zorunda değilsiniz

Sınav ne zaman?

Sertifika sınavı, eğitimin son 1 haftasında yapılır. Sertifika sınav tarih aralığı kayıt esnasında belirttiğiniz cep telefon numarasına, eğitimin son haftası gönderilir. Eğitimin son haftasında dilediğiniz gün ve saatlerde sertifika sınavına girebilirsiniz.

Sınavdan nasıl başarılı olurum?

Sınavdan başarılı olmanız için 100 üzerinden en az 50 puan almanız gerekmektedir.


Sınav soruları nerelerden çıkıyor?

Sınav soruları, ders videolarından ve ders sunumlarındaki bilgilerden hazırlanmaktadır.

Sınav sonucumu nasıl görebilirim?

Sınav sonucunuzu, hemen öğrenebilirsiniz. Sınavınızı olduktan sonra uzaktan eğitim sisteminden çıkış yapıp yeniden giriş yaptığınızda sınav kısmında notunuz görülecektir. 50 puan ya da üzerinde aldıysanız üniversite başarı sertifikası almaya hak kazanmış olursunuz.

Sertifikam ne zaman elime ulaşır?

Sınav haftası bitiminde sertifikanız e-Devletinize işlemektedir.

Sertifikada hangi bilgiler yer almaktadır?

 • Üniversite adı, birim adı ve imza/elektornik imza
 • Eğitimin adı ve saati
 • Eğitim tarihleri
 • Ad ve soyad
 • TC kimlik numarası
 • Belge numarası
 • Üniversitenin hologramı
 • Karekod

Not: Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almamaktadır.

Sertifika sınavından başarılı olmak için kaç puan almam gerekiyor?

Eğitiminizin sınavından başarılı olmak için eğitimlerden 50 ve üzeri puan almanız gerekmektedir. Ancak aile danışmanlığı eğitiminde 70 ve üzeri puan olmanız gerekmektedir.

Sertifika sınavında sürekli aynı sorular mı soruluyor?

Hayır, her bir sınavda online eğitim altyapımız sayesinde ilgili eğitiminizin soru havuzu vardır. Bu havuzdan sistem otomatik sınav oluşturmaktadır. Her seferinde farklı sorularla karışılabilirsiniz.

Sınavda başarısız olursam tekrar sınava girebilir miyim?

Başarısız olduğunuz sınavda tekrar sınava girme hakkınız bulunmaktadır. Sınavı başarılı bir şekilde geçinceye kadar sisteminiz açık kalır. Tüm dokümanlardan ve videolardan bu surede ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Sertifika sınavı ücretli mi?

Sertifika sınavlarınız için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Sertifika eğitimlerini ne kadar sürede tamamlayabilirim?

Eğitimler sizler için belirli bir süre açılır. Bu süre her eğitim için farklılık arz eder. Ancak eğitimleri tamamlama süresi tamamen sizinle ilgilidir. Hiç ara vermeden bazı eğitimleri birkaç günde bitirebilirsiniz. Bazı eğitimleri ise birkaç haftadan önce bitiremezsiniz.

Sertifikalar sorgulanabilir mi?

Katıldığınız tüm eğitimlerin sertifikaları e-Devlette sorgulanabilir.